Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. O NÁS

QTEST - SPECIÁLNÍ TECHNIKA PRO VÝCVIK PSŮ

Založení a zaměření firmy

Firma QTEST vznikla již 1.1.1991, a to nejprve jako vývojová a výrobní, později dovozní a obchodní společnost v oboru specializované elektronické měřicí techniky zejména pro průmyslové obory. Této tradici zůstala věrna dodnes a jako renomovaný dodavatel kvalitní měřicí techniky si již po více než dvě desítky let uchovává své stálé postavení v tomto specializovaném oboru na našem trhu. Více informací o této části naší činnosti naleznete zde.

Obor speciální výcvikové techniky pro psy

Odborné technické předpoklady

Koncem devadesátých let se náplň činnosti firmy rozšířila zcela novým směrem: ke speciální výcvikové technice pro výcvik psů. Směrem nesouvisejícím s dosavadní činností pouze zdánlivě – každý elektronický výcvikový obojek je totiž v principu radiový vysílač a přijímač, doplněný velmi sofistikovanou elektronikou včetně mikroprocesorové techniky. Takže nejen přesně obor, který majitel a zakladatel firmy vystudoval a kterým se ve své profesionální praxi dlouhodobě zabýval, ale který po technické stránce přesně zapadá do profesní činnosti firmy.

Výcvikové zkušenosti

Dalším příznivým předpokladem, který stál při zrodu úspěchu v tomto oboru, byla vlastní kynologická zkušenost a angažovanost majitele firmy, který se jako člen Svazu záchranných brigád kynologů České republiky (SZBK ČR) aktivně po léta účastní tak náročné činnosti, jakou výcvik záchranných psů bezesporu je. Při své práci tak denně přichází do styku nejen se stále novými situacemi a výcvikovými problémy, ale rovněž s celou řadou nejrůznějších psích plemen (v záchranářské kynologii se využívá velmi široké spektrum plemen nejen služebních a loveckých, ale i mnoha dalších včetně kříženců). Sám nyní vlastní Novofundlandského psa a Holandského ovčáka krátkosrstého. Kromě standardních otázek poslušnosti, překážek, stop apod. přináší vzhledem ke své specifičnosti záchranářský výcvik stále nové a neopakující se výzvy, podněty a zkušenosti.

Rovněž ostatní pracovníci a spolupracovníci firmy disponují vlastními výcvikovými nebo chovatelskými zkušenostmi - každý, kdo pracuje ve firmě QTEST, vlastní (minimálně jednoho) psa. A rejstřík plemen je skutečně různorodý: Labradorský retriever, Bernský salašnický pes (chovná stanice), Yorkšírský teriér, Border teriér, Belgický ovčák malinois, Ruský toy teriér a další včetně kříženců.

Znalosti z problematiky ochrany zvířat

Třetím pilířem je skutečnost, že majitel firmy se osobně jako externí poradce Ústřední komise pro ochranu zvířat (ÚKOZ) při Ministerstvu zemědělství podílel na projednávání aktualizovaného stanoviska komise k používání elektronické výcvikové techniky a elektronických ohradníků, vydaném 23.2.2006, které znamenalo změnu dosavadního stanoviska ve prospěch této techniky a stanovení podmínek pro její používání.

Shrnuto:

Odborné technické zázemí firmy se specializací na elektroniku, mnohaleté výcvikové zkušenosti se psy a důležitý pohled rovněž z hlediska ochrany zvířat dává všestranné předpoklady pro úspěšnou práci v celé šíři včetně odborného poradenství technického i výcvikového. To je ovšem značná výhoda a základní předpoklad pro vysoce kvalifikovanou činnost i v této specifické oblasti.

Spolupráce s významnými světovými firmami specializovanými na výcvikové pomůcky a vybavení pro psy

Od konce devadesátých let je naše firma pro Českou republiku a Slovenskou republiku výhradním obchodním zástupcem největšího evropského výrobce elektronické výcvikové techniky, francouzské firmy NUM´AXES, jejíž elektronické výcvikové obojky CANICOM se staly nejen standardem, ale již i téměř výcvikovou legendou v celé Evropě a jsou více či méně úspěšně napodobovány dalšími výrobci. O neviditelných elektronických ohradnících CANIFUGUE ostatně platí něco podobného. Firma rovněž provádí pro tohoto výrobce autorizovaný záruční i pozáruční servis pro ČR a SR.

Dá se bez nadsázky říci, že firma QTEST byla průkopníkem této, ještě v devadesátých letech téměř neznámé techniky u nás, včetně zavádění českého názvosloví, správného používání apod. Značné zkušenosti nasbírané za tuto dobu jsou nyní plně k dispozici našim zákazníkům.

Firma je stále věrna svému krédu sledovat nejnovější vývoj v celém světě a přicházet neustále s něčím novým. V roce 2010 například získala výhradní obchodní zastoupeníněmecké firmy ECONES GmbH (dnes Libify GmbH), výrobce ve své době bezesporu nejdokonalejších GPS pro psy GEODOG®, a francouzské firmyRAPID CROCQ´, výrobce technologicky dokonalých hřebenůFOOLEE® nové generace pro úpravu srsti psů a dalších zvířat. Od roku 2012 na našem trhu zastupujeme rovněž legendární značku DOGTRA USA, výrobce nejdokonalejších elektronických výcvikových obojků vůbec, a dále MARTIN SYSTEM Belgie a SportDog USA. Novinek a zajímavých výrobků je ale mnohem více – vyplatí se proto projít jednotlivé kategorie zboží a pravidelně sledovat naše internetové stránky.

Naše firemní prodejna

Zboží je Vám k dispozici nejen v našem e-shopu, ale spolu s odbornými radami (technickými i výcvikovými) i ve specializované prodejně v našem kamenném obchodě, kde Vás rádi uvítáme. Pro naše zákazníky je k dispozici vlastní pohodlné parkování.

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz