Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Příprava štěněte - důležité je si hrát

 

Vlastně bychom si se štěnětem měli pořád hrát. Skoro všechno, co jej potřebujeme naučit, se dá naučit hrou a i později, až povyroste, je hra velmi účinný prostředek pro výcvik.

Toto ovšem není typická situace a hra se štěnětem, je to jen jedna z "atrakcí" naší štěněcí opičí dráhy. Jejím účelem bylo simulovat průchod otvoru, vyplněném PET lahvemi (vyskytuje se dost často na záchranářských trenažerech, kde zavěšené PET lahve vyplňují dveřní otvor a "brání" psům v průchodu). Malá Yesterday to ovšem pojala po svém :-).

Ve skutečnosti není zrovna žádoucí, aby se štěně zabavilo samo, naopak by si mělo hrát co nejvíce (ideálně jenom) s námi, to je pak ten správný předpoklad k výcviku. Většinou to jde samo u maliňáků, kteří obvykle přinášejí míčky a hračky pánovi sami od sebe, naopak u NO se tomu dost často musí pomoci, protože štěňata mívají tendenci vystačit si sama - to je sice ideální pro psa na zahradu, o kterém "ani nevíme", ale už ne pro výcvik, kde potřebujeme se psem stále komunikovat a používat hru pro motivaci.