Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Příprava štěněte - nestabilní lávka, level 2

 

Na jednom z našich předchozích videí ("Příprava štěněte - na nestabilní ploše)" se malá Yesterday Favory Cross, tehdy ve věku 11 týdnů, statečně potýká s nestabilní a všemi směry se naklánějící plochou pod nohama.

Nyní, ve věku 17 týdnů, to již zkoušíme na náročnější překážce. Její zradou je, že zavěšení jednotlivých sekcí lávky je pružné, tedy se mohou pohybovat opravdu všemi směry a propadat a naklánět se pod nohama, navíc je lávka úzká a pes se nemůže rozkročit... No a kromě toho přechody z jedné sekce do druhé! Ale vyrovnáváme se s tím statečně, že?

Pro nácvik pohybu na nestabilní ploše, tedy zase hlavně pro záchranářský výcvik. Zavěšení na pružných závěsech ("gumicuky") dodává jednotlivým sekcím lávky možnost pohybu ve všech směrech (včetně naklánění v obou osách), pohyb je tedy mnohem náročnější než při zavěšení na provazech nebo řetízcích, kde se lávka jen houpe a ujíždí pod nohama.