Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Příprava štěněte - vodorovný žebřík

 

Nácvik chůze po vodorovném žebříku. To je další záchranářská překážka, a kromě toho to prospívá rozvoji správné motoriky psa a přípravě na vysoký žebřík, který je nejen v záchranářské kynologii, ale i v té sportovní podle NZŘ.

Použito nácvikové provedení žebříku se zjednodušením, zejména širšími příčkami pro snadnější "nalezení" příčky tlapkou. Dále zvýšené umístění příček pro omezení snahy štěněte našlapovat na bočnice.

Dokáže každý pes a každý psovod. Jen doporučujeme do toho psovi moc nekecat, tedy nemordovat mu tlapky na námi vyhlédnuté příčky, ale pouze ho jistit a opravovat špatná šlápnutí (např. na bočnici) a jinak to nechat na přirozené motorice psa. Pes umí chodit, věřte nebo ne, a naučí se to i na vodorovném žebříku! Nácvik probíhá bez nejmenších problémů, toto je výsledek po pouze několika předchozích přechodech lávky.

Procházející se po žebříku je Yesterday Favory Cross ve věku 5 měsíců.