Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Příprava štěněte - vysoký žebřík

 

Nácvik překonání vysokého žebříku (správný název dle NZŘ "kladina vysoká") pomocí zjednodušené nácvikové překážky. Výcvik jde velmi snadno a rychle, u většiny psů v podstatě sám. Velmi vhodné pro štěňata a mladé psy.

Zjednodušení:
1. Příčky žebříku jsou upraveny jako schodišťové stupně šířky 8 cm.
2. Překážka je snížena na 120 cm.
3. Šířka žebříku je zvětšena na 50 cm
4. Místo úzkého prkna je nahoře široká plocha rozměrů 120 x 80 cm.

Technický popis překážky včetně podrobné fotodokumentace byl zveřejněn na naší Facebook stránce QTEST Canicom. Toto je slíbené video z nácviku.

Podle očekávání štěně (6 měsíců) potřebovalo na osvojení žebříku zlomek času, který stálo vytvoření překážky (14 dní po odpoledních, štěněti stačily dva odpolední tréninky - člověk se s tím dělá a pak si to ani neužije :-) ).

Překážka v popředí je vodorovný žebřík, uvedený zde už dříve (záchranářská nácviková překážka). Není podmínkou pro nácvik vysokého žebříku, ale motorice štěněte prospívá.

V hlavní roli Yesterday Favory Cross.