Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Cyklická stopa pro mladé i dříve narozené (psy)

 

Protože naše dříve zveřejněné video s cyklickou stopou vyvolalo dotazy k možnosti použití této metody i pro starší psy a protože my sami ji používáme zatím jen pro mladé a začínající psy jako jeden krok v nácviku stopování, vyzkoušeli jsme i se "stopařskými veterány" a výsledek předkládáme na tomto videu.

A protože se současně ozvali někteří, kteří s tímto vlastní zkušenosti mají, třeba se s námi o své zkušenosti rozdělí.

Jako příklad jeden z komentářů k předchozímu videu:
"Taky už jsem tenhle způsob vyzkoušela u několika psů a to dokonce u dospělých, kteří už měli zkušenost s klasickou stopou, jen to pořád na stopě nebylo ono. Splašena fena se zpomalila a začala se víc soustředit, naopak pomalá a línější fena se naučila vydržet delší práci."

Zejména poslední pes na tomto našem videu, jinak hektický Grot, pracuje velmi pečlivě, rovnoměrně a soustředěně, radost se dívat. Ale to je samozřejmě jen ukázka, ne systematický výcvik, který by vyžadoval dlouhodobější opakování. Takže tentokrát to "hodíme na vás" a vaše zkušenosti a ponecháváme toto téma otevřené pro diskuzi.