Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Příprava štěněte - stopa, různé terény

 

Protože před nedávnem zveřejněné krátké video s tzv. "cyklickou stopou" se setkalo s nebývalým zájmem a také proto, že z některých reakcí bylo zřejmé, že zdaleka ne každému je jasný účel a zejména potenciál cyklických stop, uvádíme další malý příspěvek k této problematice.

Nejprve prosím dovolte dvě poznámky:
1) Jedná se opravdu jen o jednu z metod (dokonce jen o jeden konkrétní krok v určité metodice), v žádném případě se nedomníváme, že snad o metodu nejlepší nebo dokonce jedinou správnou! Jestliže tedy cvičíte stopy jinak a vaše metoda se vám osvědčuje, je to naprosto v pořádku, žádný důvod něco měnit a držíme vám palce k úspěchu! Stejně tak budeme rádi, jestli se stejným pochopením a tolerancí se budete dívat na naši metodu.
2) Toto video je jen malým příkladem z mnoha možností, které cyklické stopy skýtají, a sice seznámení štěněte se stopováním na nejrůznějších terénech, které štěně v tomto stadiu vůbec neřeší. Toto je navíc velmi snadné, protože cyklická stopa zabere opravdu jen minimální plochu, která se obvykle všude velmi snadno najde. Dále můžeme pracovat s nejrůznějším stářím stopy, měnit denní čas stopování, dobu setrvání na stopě ("délku stopy"), pracovat za různého počasí a s nejrůznějšími tvary (mimochodem štěně např. "vypracuje" po 6 kolečkách čtvercové stopy celkem 24 lomů!)... Jistě, nelze si myslet, že pak přejdeme do normálních "rozvinutých" stop a všechno toto bude takto dělat - ale základ je to dobrý. To jen pro uvědomění si značného potenciálu této metodiky.
Často i ti, kteří tyto stopy do výcviku zařadili, uvádějí, že "se zde dlouho nezdržovali". Není nám sice moc jasné, kam tak pospíchali, zvláště u stop, ale budiž, spěch je příkaz doby, a "kdo chvíli stál, již stojí opodál" jak praví básník... Jen si nejsme jistí, že myslel zrovna stopy, kde se pes musí především "vychodit"... :-)

Pro příklad v tomto videu jsme vybrali tyto terény:
- Nízká tráva
- Vysoká tráva
- Hlína
- Osení
- Strniště
- Les
- Kombinace terénů (zde tráva a beton)

Protože jen masochista by se dokázal dívat hodinu na to, jak "chodí pejsek dokola", zkrátili jsme práci na každém terénu na 1 kolo (to aby bylo věřeno, že opravdu děláme cyklické stopy :-) ), přesto trvá celé video 13,5 minuty. Takže to berte jen jako příklad a každý si z toho může vybrat, co ho zajímá. Možná to může posloužit jako malá inspirace, jak o věcech přemýšlet a třeba je dělat trochu jinak.

Copyright © 2015 - 2021 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.