Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Příprava štěněte - stopa, různé terény

 

Protože před nedávnem zveřejněné krátké video s tzv. "cyklickou stopou" se setkalo s nebývalým zájmem a také proto, že z některých reakcí bylo zřejmé, že zdaleka ne každému je jasný účel a zejména potenciál cyklických stop, uvádíme další malý příspěvek k této problematice.

Nejprve prosím dovolte dvě poznámky:
1) Jedná se opravdu jen o jednu z metod (dokonce jen o jeden konkrétní krok v určité metodice), v žádném případě se nedomníváme, že snad o metodu nejlepší nebo dokonce jedinou správnou! Jestliže tedy cvičíte stopy jinak a vaše metoda se vám osvědčuje, je to naprosto v pořádku, žádný důvod něco měnit a držíme vám palce k úspěchu! Stejně tak budeme rádi, jestli se stejným pochopením a tolerancí se budete dívat na naši metodu.
2) Toto video je jen malým příkladem z mnoha možností, které cyklické stopy skýtají, a sice seznámení štěněte se stopováním na nejrůznějších terénech, které štěně v tomto stadiu vůbec neřeší. Toto je navíc velmi snadné, protože cyklická stopa zabere opravdu jen minimální plochu, která se obvykle všude velmi snadno najde. Dále můžeme pracovat s nejrůznějším stářím stopy, měnit denní čas stopování, dobu setrvání na stopě ("délku stopy"), pracovat za různého počasí a s nejrůznějšími tvary (mimochodem štěně např. "vypracuje" po 6 kolečkách čtvercové stopy celkem 24 lomů!)... Jistě, nelze si myslet, že pak přejdeme do normálních "rozvinutých" stop a všechno toto bude takto dělat - ale základ je to dobrý. To jen pro uvědomění si značného potenciálu této metodiky.
Často i ti, kteří tyto stopy do výcviku zařadili, uvádějí, že "se zde dlouho nezdržovali". Není nám sice moc jasné, kam tak pospíchali, zvláště u stop, ale budiž, spěch je příkaz doby, a "kdo chvíli stál, již stojí opodál" jak praví básník... Jen si nejsme jistí, že myslel zrovna stopy, kde se pes musí především "vychodit"... :-)

Pro příklad v tomto videu jsme vybrali tyto terény:
- Nízká tráva
- Vysoká tráva
- Hlína
- Osení
- Strniště
- Les
- Kombinace terénů (zde tráva a beton)

Protože jen masochista by se dokázal dívat hodinu na to, jak "chodí pejsek dokola", zkrátili jsme práci na každém terénu na 1 kolo (to aby bylo věřeno, že opravdu děláme cyklické stopy :-) ), přesto trvá celé video 13,5 minuty. Takže to berte jen jako příklad a každý si z toho může vybrat, co ho zajímá. Možná to může posloužit jako malá inspirace, jak o věcech přemýšlet a třeba je dělat trochu jinak.

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz