Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Příprava štěněte - obíhání tyčky

 

Naučit psa obíhat tyčku je jednoduché, rychlé a praktické. Hodí se v řadě případů - pro nácvik překážek, které se překonávají tam a zpět (ať už s aportem nebo bez) kde je žádoucí, aby pes před otočkou doběhl do určité vzdálenosti za překážku, a zejména jako jedna z šikovných možností pro nácvik vysílačky.
U vysílačky je vhodné, aby pes uviděl tyčku až když se k ní přiblíží, ne už z dálky, a naučil se tak věřit vaší ruce a ne se orientovat na markant. Což může být třeba hodně viditelná silná tyčka v nevhodné barvě (bílá úplně "svítí", typicky oblíbené tyčky od elektrických ohradníků), stojánek na míček apod., nemluvě o obligátní fotbalové brance u IGP (když pak závody nejsou na fotbalovém hřišti, je to docela průšvih). U NZŘ, konkrétně ZVV 3, je to pak naprosto nezbytné. Vysílá se do dvou směrů, které vám určí rozhodčí, dokonce by to mělo být mimo cvičák...
Červená barva pro tyčku je fajn, ta se na zeleném pozadí ztrácí.
Samozřejmě se dá do země zabodnout co je právě po ruce, ale jednoduché nápady bývají geniální. O jeden se s vámi rozdělíme v samostatném příspěvku na naší fcb stránce QTEST Canicom (popis snadného zhotovení úplně perfektních tyček do každého terénu). Stejně jako metodiku jsme jej získali od zkušeného výcvikáře a lektora pana Luboše Jánského, který se psy pracuje již několik desítek let a to nejen zájmově, ale i profesionálně. S naším poděkováním, že se s námi dělí o své bohaté zkušenosti, znalosti a dobré nápady.
Jako obvykle jsme vyzkoušeli s naší Yesterday, pochopila to hned. Pravda, ještě obíhá tyčky pomalu, ale co bychom chtěli, ještě včera jsme je obíhali společně a na vodítku. Nejdřív to musíme pochopit a pak můžeme zrychlovat, že :-).