Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Porovnání elektronických ohradníků (neviditelných plotů) a elektrických ohradníků (pastevních)

Dvě řešení jednoho problému

Obě varianty představují řešení tam, kde plot chybí nebo nestačí. Umožňují rychle, jednoduše a levně vytvořit "oplocení" a to i v místech, kde by klasický plot nebyl možný nebo vhodný.

Podle situace na pozemku, požadavcích majitele a dalších okolnostech lze volit mezi elektronickým ohradníkem, díky možnosti ukrýt vodič ohradníku rovněž nazývaným neviditelný ohradník nebo neviditelný či elektronický plot, a klasickým elektrickým ohradníkem, známým z pastvin s dobytkem. Dnes z praktických důvodů převažuje první možnost, vzhledem k místním dispozicím může být ale někdy klasický elektrický ohradník vhodnějším nebo i jediným řešením. Naše firma zajišťuje komplexní řešení této problematiky; v případě potřeby doporučujeme volbu a konkrétní provedení s námi konzultovat.

 

Porovnání odlišných vlastností elektronických a elektrických ohradníků

Elektronický ohradník (neviditelný plot)Elektrický ohradník (pastevní)

Smile Působí pouze na psa, který má na krku přijímací obojek. Na ostatní zvířata a lidi nepůsobí.

Frown Působí na všechna zvířata i lidi, kteří se jej dotknou. Nevhodné zejména pokud se ve vymezeném prostoru pohybují malé děti.

Frown Každé zvíře musí mít svůj přijímací obojek. V případě většího počtu zvířat tím rostou náklady.

Smile Nezáleží na počtu zvířat. Při jejich větším počtu vhodnější řešení.

Smile Při uložení anténního drátu do země není ohradník viditelný. Esteticky vhodnější řešení.Frown Ohradník je vždy viditelný. Pro rychlá zvířata včetně psů je navíc třeba volit výrazné vodiče, nejlépe pásky.
Frown Anténní drát musí vždy tvořit uzavřený okruh, který vychází ze zdroje a zase se k němu z druhé strany vrací. Nelze například "vynechat" jeden úsek plotu když potřebujeme, aby tudy pes mohl procházet.Smile Vodiče ohradníku nemusí tvořit uzavřený okruh, stačí je napájet jen z jedné strany. "Vynechaný" úsek plotu lze potom snadno realizovat tak, že se k němu přivede vodič z jedné strany a ukončí, kus dál se přivede z druhé strany druhý vodič a ukončí. Oba jsou připojeny jen jedním koncem ke zdroji.
Smile Výstavba je obvykle jednodušší. Není třeba uzemnění, izolátorů, sloupků, řešit brány apod., nikde není vysoké napětí.Frown Výstavba bývá pracnější, je třeba více komponent. Někdy může být náročnější zajistit řádné uzemnění.
Frown Zvíře se nemůže přiblížit až k anténnímu drátu. Přijímací obojek reaguje (nejprve zvukovou výstrahou, pak elektrickou stimulací) v určité vzdálenosti od drátu. To může někdy působit problémy, např. když se drát musí vést za kotcem, který je na kraji pozemku (pes se nedostane do kotce) nebo když je plot blízko stavení (pes nemůže procházet tímto úzkým průchodem).Smile Zvíře se může přiblížit až na dotek k vodiči ohradníku. Odpadají tedy uvedené problémy. U malých pozemků se v případě zřízení tohoto ohradníku nezmenšuje výběh pro zvířata.
Frown Díky výše uvedené vlastnosti není možné "vymodelovat" přesné ohraničení například kolem jednotlivých záhonů nebo jiných prvků zahrady nebo přesně řešit drobné požadavky, dané dispozicí a členěním pozemku ("zakázané" pásmo kolem vedeného drátu se i v případě jeho vytvarování stejně nakonec "slije" v souvislou oblast, kam se zvíře nedostane).Smile Vzhledem k tomu, že zvíře se může dostat až k vodiči, je možné přesnější vytvarování hranice pro jeho pohyb.
Smile Díky dodávce "Vše v jedné krabici" je mnohem jednodušší plánování a objednávání ohradníku. Maximálně se přiobjedná drát pro prodloužení nebo další obojky pro další psy.Frown Vzhledem k většímu počtu jednotlivých položek a mnoha variantám řešení je plánování a objednávání pracnější. Nicméně v dalších článcích jsou pro Vás připraveny pokyny a vzory objednávek pro modelové situace.

 

Ing. Miloš Hušek

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz