Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Metodika výcviku přesné chůze u nohy - systém Karl Heinz Knies (Ing. Miloš Hušek)

 

Přesná chůze u nohy - Karl Heinz Knies osobně

Nová metoda výcviku precizní chůze u nohy s pomocí zařízení Active Dog Trainer a Active Touch, které pracují s novým způsobem odměnování, podporujícím schopnost psa se učit, jeho pozornost a motivaci.

Autorem metodiky i příslušného technického zařízení je úspěšný německý závodník a zkušený výcvikář Karl Heinz Knies.

 

O metodě

Princip této velmi úspěšné a současně zároveň snadné metody je - jak už to u geniálních nápadů bývá - velmi jednoduchý. Když se čenich psa dotkne zařízení, umístěného na boku nebo noze psovoda (zpočátku se doporučuje potřít přístroj kouskem uzeniny nebo jinou pro psa lákavou vůní), zazní zvukový signál. Ten potvrzuje okamžitou správnou akci psa nebo jeho správný postoj (základní postoj, chůze u nohy nebo reakce psa na povely při obratech nebo usednutí apod). Okamžitě po zaznění zvukového signálu dostává pes odměnu (obdobně jako např. u výcviku s klikrem). To má za následek zamýšlené navykání psa na požadovanou činnost a povzbuzuje jej k větší aktivitě a motivaci. Perfektní výsledky této metody ocení zejména psovodi, cvičící dle IPO.

O autorovi

Autorem této nové metody je úspěšný závodník a zkušený profesionální německý cvičitel Karl Heinz Knies, majitel výcvikového střediska v Reichelsheim / Wetterau, který se výcviku psů věnuje již přes 35 let. Pravidelně se účastní krajských, zemských i mezinárodních soutěží ve výkonu a ve svém výcvikovém středisku připravuje psy a psovody na nejvyšší soutěže. Jeho unikátní výcvikové prostředky Active Dog Trainer a Active Touch jsou chráněny patentem. Číslo patentu: 10 2007 026 818.3, držitel patentu: Karl Heinz Knies.

A že Karl Heinz Knies opravdu umí, potvrzuje i jeho nejnovější velký úspěch: 2. místo na Mistrovství světa FCI 2012 v maďarském Zalaegerszegu v kategorii IPO se psem Dusty vom Hornbachtal (Belgický ovčák Malinois) s celkovým ziskem 289 bodů (stopa 97, poslušnost 96, obrana 96), pouze o 3 body za vítězným Mario Verslype z Belgie. Gratulujeme!

Výcvik pomocí Active Dog Trainer a Active Touch

Vlastní postup výcviku je velmi jednoduchý a je ilustrován následující serií obrázků. Podrobně je rozfázován a popsán na instruktážním DVD, které se dodává jako součást výrobků Active Dog Trainer a Active Touch.

Pes pozorně sleduje psovoda při chůzi i obratech


Výcvik přesné chůze u nohyVýcvik přesné chůze u nohyVýcvik přesné chůze u nohyVýcvik přesné chůze u nohy
 

Psa po každém kontaktu s přístrojem (zaznění zvukového signálu) odměníme pamlskem.


Výcvik přesné chůze u nohyVýcvik přesné chůze u nohyVýcvik přesné chůze u nohyVýcvik přesné chůze u nohy
 

A po ukončení cviku přijde velká odměna - např. ve formě míčku...

 

Ing. Miloš Hušek

Leden 2013

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz