Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Miniaturní prstýnkový ovladač Finger Kick (Martin System)

Miniaturní prstýnkový ovladač Finger Kick

Další z plodů úspěšné spolupráce špičkového cvičitele Barta Bellona s firmou Martin System, Belgie. Pomocí tohoto nepatrného kroužku na prstě můžete pohotově, bez omezení pohybu rukou, poslepu a navíc skrytě vydávat předem nastavené korekční podněty. Dokonalé řešení nejen pro poslušnost IPO.

"Hands-free" ovladač

Konečně splněný sen mnoha náročných cvičitelů: Mít při výcviku ruce zcela volné, nemuset se soustředit na tlačítka ovladače a moci plně sledovat svého psa, kdykoliv pohotově a skrytě aktivovat výcvikový obojek. To vše je Finger Kick.

Prstýnek má zanedbatelnou váhu - pouze 6 gramů - a rozměry uzpůsobené pro pohodlné ovládání (27 x 30 x 17 mm). Je vodotěsný, baterie při běžném používání vydrží 5 až 7 let (vyměňuje výrobce prostřednictvím svých distributorů). Stisk tlačítka je signalizován krátkým rozsvícením zelené LED na prstýnku.

Prstýnkový ovladač může pracovat i při extrémních teplotách od -20 °C do +60 °C.

Díky pružnému řemínku se přizpůsobí každé síle prstu, možno navléci i na rukavici.


Finger KickPrstýnkový ovladač na rukaviciKompletní sestava

Jak Finger Kick funguje

Stručně řečeno, je to vlastně dálkový ovladač dálkového ovladače.

Nyní tedy máme 3 jednotky v řadě: Stiskem miniaturního tlačítka na prstýnku na ruce vyšlete signál do "klasického" ovladače, ukrytého někde v kapse nebo pouzdru na opasku, ten signál "předá" dál do výcvikového obojku na krku psa. Tlačítko na prstýnku je jen jedno, nic se zde nenastavuje, druh podnětu a jeho úroveň se předem nastaví na dálkovém ovladači, který je pro to komfortně vybaven: například dálkový ovladač PT 3000 SSC disponuje 9 programy a 18 úrovněmi impulsů.

Prstýnkový ovladač funguje na vzdálenost asi do 5 metrů (dálkový ovladač máme samozřejmě u sebe), dálkový ovladač pak přenáší podnět až na značnou vzdálenost podle svého dosahu.

Kódováním je zajištěno, že nemůže dojít k vzájemnému rušení nebo křížení, i když vedle sebe pracuje několik psovodů s těmito výcvikovými obojky ovládanými prstýnky.
Naopak, pokud je to žádoucí, s jedním dálkovým ovladačem může spolupracovat i více prstýnkových ovladačů; tolik, kolik má příslušný dálkový ovladač stimulačních tlačítek (např. s výcvikovým obojkem TT 1000 SSC 2 prstýnky, s PT 3000 SSC a Beagle Master SSC až 4 prstýnky). Pro speciální účely je dokonce možné naprogramovat elektronický výcvikový obojek tak, aby jednomu psu mohli vysílat korekční impulsy až 4 cvičitelé - to je možno samozřejmě doporučit pouze u velmi zkušených a sehraných týmů.
Možné je tedy doopravdy téměř vše...

Lze si velmi snadno představit, jak obrovské výcvikové možnosti tato technická novinka přináší.

Autor - Bart Bellon

I za tímto geniálním řešením stojí dobře známý belgický cvičitel, závodník a trenér Bart Bellon, resp. jeho spolupráce s belgickou firmou Martin System. Z jejich dalších významných technických inovací připomeňme například systém SSC.

A že Bart Bellon doopravdy umí...

O tom snad nikdo nepochybuje. Místo mnoha slov jedno video - stojí opravdu za shlédnutí:

Poslušnost v provedení Barta Bellona - přesná, rychlá, s dokonalým soustředěním psa a přitom radostná.

 

Ing. Miloš Hušek

Duben 2012

Copyright © 2015 - 2021 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.