Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Miniaturní prstýnkový ovladač Finger Kick (Martin System)

Miniaturní prstýnkový ovladač Finger Kick

Další z plodů úspěšné spolupráce špičkového cvičitele Barta Bellona s firmou Martin System, Belgie. Pomocí tohoto nepatrného kroužku na prstě můžete pohotově, bez omezení pohybu rukou, poslepu a navíc skrytě vydávat předem nastavené korekční podněty. Dokonalé řešení nejen pro poslušnost IPO.

"Hands-free" ovladač

Konečně splněný sen mnoha náročných cvičitelů: Mít při výcviku ruce zcela volné, nemuset se soustředit na tlačítka ovladače a moci plně sledovat svého psa, kdykoliv pohotově a skrytě aktivovat výcvikový obojek. To vše je Finger Kick.

Prstýnek má zanedbatelnou váhu - pouze 6 gramů - a rozměry uzpůsobené pro pohodlné ovládání (27 x 30 x 17 mm). Je vodotěsný, baterie při běžném používání vydrží 5 až 7 let (vyměňuje výrobce prostřednictvím svých distributorů). Stisk tlačítka je signalizován krátkým rozsvícením zelené LED na prstýnku.

Prstýnkový ovladač může pracovat i při extrémních teplotách od -20 °C do +60 °C.

Díky pružnému řemínku se přizpůsobí každé síle prstu, možno navléci i na rukavici.


Finger KickPrstýnkový ovladač na rukaviciKompletní sestava

Jak Finger Kick funguje

Stručně řečeno, je to vlastně dálkový ovladač dálkového ovladače.

Nyní tedy máme 3 jednotky v řadě: Stiskem miniaturního tlačítka na prstýnku na ruce vyšlete signál do "klasického" ovladače, ukrytého někde v kapse nebo pouzdru na opasku, ten signál "předá" dál do výcvikového obojku na krku psa. Tlačítko na prstýnku je jen jedno, nic se zde nenastavuje, druh podnětu a jeho úroveň se předem nastaví na dálkovém ovladači, který je pro to komfortně vybaven: například dálkový ovladač PT 3000 SSC disponuje 9 programy a 18 úrovněmi impulsů.

Prstýnkový ovladač funguje na vzdálenost asi do 5 metrů (dálkový ovladač máme samozřejmě u sebe), dálkový ovladač pak přenáší podnět až na značnou vzdálenost podle svého dosahu.

Kódováním je zajištěno, že nemůže dojít k vzájemnému rušení nebo křížení, i když vedle sebe pracuje několik psovodů s těmito výcvikovými obojky ovládanými prstýnky.
Naopak, pokud je to žádoucí, s jedním dálkovým ovladačem může spolupracovat i více prstýnkových ovladačů; tolik, kolik má příslušný dálkový ovladač stimulačních tlačítek (např. s výcvikovým obojkem TT 1000 SSC 2 prstýnky, s PT 3000 SSC a Beagle Master SSC až 4 prstýnky). Pro speciální účely je dokonce možné naprogramovat elektronický výcvikový obojek tak, aby jednomu psu mohli vysílat korekční impulsy až 4 cvičitelé - to je možno samozřejmě doporučit pouze u velmi zkušených a sehraných týmů.
Možné je tedy doopravdy téměř vše...

Lze si velmi snadno představit, jak obrovské výcvikové možnosti tato technická novinka přináší.

Autor - Bart Bellon

I za tímto geniálním řešením stojí dobře známý belgický cvičitel, závodník a trenér Bart Bellon, resp. jeho spolupráce s belgickou firmou Martin System. Z jejich dalších významných technických inovací připomeňme například systém SSC.

A že Bart Bellon doopravdy umí...

O tom snad nikdo nepochybuje. Místo mnoha slov jedno video - stojí opravdu za shlédnutí:

Poslušnost v provedení Barta Bellona - přesná, rychlá, s dokonalým soustředěním psa a přitom radostná.

 

Ing. Miloš Hušek

Duben 2012

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz