Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Uživatelsky programovatelná tlačítka (Martin System)

Ovladač elektronického výcvikového obojku Martin System PT 3000 SSC s uživatelsky programovatelnými tlačítkyJedna z řady významných technologických předností profesionálních elektronických výcvikových obojků belgické firmy MARTIN SYSTEM, pod kterou je podepsán, jak jinak, opět Bart Bellon. Obvykle mají tlačítka ovladačů výcvikových obojků pevně daný účel - krátký impuls (F), dlouhý impuls (C), zvuk. Zejména náročnější cvičitelé nyní jistě uvítají možnost vlastního nastavení funkce jednotlivých tlačítek včetně různých kombinací podnětů, což značně zvýší možnosti a efektivitu výcviku.

 

Elektronický výcvikový obojek šitý na míru

- psovi i jeho cvičiteli.

Tímto flexibilním řešením padají dosavadní omezení, daná pevnou konstrukcí ovladačů výcvikových obojků. Nyní je možné snadno a rychle přiřadit libovolnému tlačítku libovolnou funkci přesně podle požadavků cvičitele. K dispozici jsou různé varianty stimulace i různé kombinace se zvukovým (případně vibračním) upozorněním. Škála těchto možností je závislá na konkrétním modelu elektronického obojku.
Programy se volí velmi jednoduše stiskem tlačítka.
V kombinaci s miniaturním prstýnkovým ovladačem, kterým lze pohotově vyslat nastavený program, se jedná o opravdu mocný výcvikový prostředek.

Programové menu (popis jednotlivých funkcí a přehled symbolů):

Symbol: Název: Popis:
Krátký impuls Krátký impuls
(Flash)
Bez ohledu na dobu stisknutí a držení tlačítka se vyšle krátký stimulační impuls (zlomek sekundy) o nastavené úrovni.
Dlouhý impuls Dlouhý impuls (Continuous) Vyšle se stimulační impuls o nastavené úrovni, trvající po celou dobu stisknutého tlačítka (technicky omezeno na cca 10 sekund).
Rostoucí impuls
Rostoucí impuls (Progressive) Po dobu stisknutého tlačítka se vysílá automaticky rostoucí impuls, počínaje nastavenou úrovní. Růst skončí uvolněním tlačítka nebo dosažením maximální úrovně ovladače.
Zvuk Zvukové upozornění Vyšle se samotné zvukové upozornění bez stimulačního impulsu. Obvykle se dosáhne tím, že se navolí nějaká volba se zvukem a úroveň impulsu se nastaví na 0.
presypaci_hodiny_30px Časová prodleva Prodleva mezi zvukovým upozorněním a začátkem stimulačního impulsu. Nejprve samotný zvuk, poté se připojí i stimulační impuls.

 

Programové vybavení jednotlivých modelů elektronických výcvikových obojků:

PT 3000 SSC a Micro PT 3000 SSC

Symbol(y): Úroveň impulsů: Činnost po stisknutí tlačítka:
1. kratky_impuls_30px 1 - 18 Vyšle se krátký stimulační impuls bez zvukového upozornění.
2. Krátký impuls se zvukem 1 - 18 Vyšle se krátký stimulační impuls současně se zvukovým upozorněním.
3. dlouhy_impuls_30px 1 - 18 Vyšle se dlouhý stimulační impuls bez zvukového upozornění.
4. Dlouhý impuls se zvukem 1 - 18 Vyšle se dlouhý stimulační impuls současně se zvukovým upozorněním.
5. Rostoucí impuls 1 - 18 Vyšle se postupně rostoucí impuls (od nastavené úrovně) bez zvukového upozornění.
6. Rostoucí impuls se zvukem 1 - 18 Vyšle se postupně rostoucí impuls (od nastavené úrovně) současně se zvukovým upozorněním.
7. Zvuk - prodleva - dlouhý impuls 1 - 18 Vyšle se nejprve samotné zvukové upozornění bez stimulačního impulsu, po krátké prodlevě se připojí stimulační impuls.
8. Krátký impuls se zvukem 0 U nabíjecího obojku (Micro): Klikr.
Vyšle se zvuk klikru, bez stimulačního impulsu. Viz pozn.
U bateriového obojku:
Vyšle se zvukové upozornění bez stimulačního impulsu.
9. Dlouhý impuls se zvukem 0 U nabíjecího obojku (Micro): Klikr.
Vyšle se zvuk klikru, bez stimulačního impulsu. Viz pozn.
U bateriového obojku:
Vyšle se zvukové upozornění bez stimulačního impulsu.

Poznámka:

Programy č.8 a 9 u modelů Micro PT 3000 SSC simulují funkci klikru. Při stisknutí příslušeného tlačítka na ovladači vydá obojek slabé "lupnutí", slyšitelné ovšem na rozdíl od mechanického klikru na velkou vzdálenost omezenou pouze dosahem výcvikového obojku (zvuk v tomto případě vydává obojek, nikoliv klikr držený v ruce). Toto je možné pouze u nabíjecího (Micro) obojku, nikoliv u bateriového.
Tuto funkci lze případně změnit použitím USB klíče EMILY (příslušenství na zvláštní objednávku), např. na zvuk a/nebo vibrace bez stimulačního impulsu.

 

TT 1000 SSC a Micro TT 1000 SSC

Symbol(y): Úroveň impulsů: Činnost po stisknutí tlačítka:
1. dlouhy_impuls_30px 1 - 9 Vyšle se stimulační impuls bez zvukového upozornění.
2. Dlouhý impuls se zvukem 1 - 9 Vyšle se stimulační impuls současně se zvukovým upozorněním.
3. Zvuk - prodleva - dlouhý impuls 1 - 9 Vyšle se nejprve samotné zvukové upozornění bez stimulačního impulsu, po krátké prodlevě se připojí stimulační impuls.
4. Dlouhý impuls se zvukem 0 Vyšle se zvukové upozornění bez stimulačního impulsu.

Poznámka:

Program č.4 u modelů TT 1000 SSC a Micro TT 1000 SSC - při obdobném symbolu jako program č.9 u modelů PT 3000 SSC a Micro PT 3000 SSC výše - vyšle zvuk a vibrace bez stimulačního impulsu.
Tuto funkci nelze změnit použitím USB klíče EMILY (příslušenství na zvláštní objednávku), např. na zvuk klikru; to je možné jen s ovladačem PT 3000 SSC.

 

TT 400 SSC a Micro TT 400 SSC

Symbol(y): Úroveň impulsů: Činnost po stisknutí tlačítka:
1. 1 - 9 Vyšle se stimulační impuls bez zvukového upozornění.
2. Impuls se zvukem 1 - 9 Vyšle se stimulační impuls současně se zvukovým upozorněním.
3. Zvuk - prodleva - impuls 1 - 9 Vyšle se nejprve samotné zvukové upozornění bez stimulačního impulsu, po krátké prodlevě se připojí stimulační impuls.
4. Zvuk 0 Vyšle se zvukové upozornění bez stimulačního impulsu.

Poznámka:

Zde není samostatný symbol pro impuls. Vyslání stimulace je indikováno blikáním číslice nastavené úrovně.

 

Ing. Miloš Hušek

Duben 2012