Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Provedení elektrického ohradníku pro jednotlivé druhy zvířat

Z dodávaných komponent je možno sestavit elektrický ohradník pro libovolná zvířata (dokonce i pro divoce žijící, kterým má naopak zabránit ve vstupu do voliér, hospodářských prostor, kulturních porostů apod). Široký výběr prvků a příslušenství elektrických ohradníků v našem e-shopu umožňuje vytvořit optimální sestavu pro kterékoliv zvíře a jakýkoliv druh ohrady. Vhodnost pro jednotlivá zvířata je uvedena u popisu jednotlivých komponent (zdroje, lanka, pásky), ostatní součásti jsou společné.

Co je třeba vzít v úvahu:

Při plánování elektrického ohradníku je vždy třeba zodpovědět si tyto základní otázky:

  • Pro jaké zvíře/zvířata budujete elektrický ohradník? Pro citlivé (kůň, pes) nebo méně citlivé (skot, ovce)?
  • Jak bude ohrada velká?
  • Jedná se o stálou nebo dočasnou/mobilní ohradu?
  • Jaký je porost kolem ohrady?
  • Jaká bude délka, počet a druh vodičů?
  • Jakou zvolit rozteč mezi kůly nebo stojkami?
  • Kolik bude mít ohrada rohů?
  • Kolik bude mít ohrada vchodů?
  • Je v blízkosti ohrady k dispozici síťové napětí pro napájení?

Dle toho je třeba volit vhodný zdroj impulsů, případně jeho alternativní napájení, uspořádání vodičů a konkrétní provedení. Je nejlépe vše promyslet předem, dodatečné doobjednávání třeba jen několika kusů izolátorů instalaci zbytečně prodraží.

Volba vodičů:

Dráty: Ocelové dráty používat pouze pro pomalá zvířata. Velmi vhodné jsou například pro ovce. Rychlá zvířata (včetně psů) je mohou snadno přehlédnout a zranit se o ně. Jsou vhodná pro trvalá ohrazení.

Plastová vodivá lanka: Polyethylenová lanka s vpletenými vodivými kovovými vlákny se používají rovněž především pro pomalá zvířata. Jsou pro zvířata méně nebezpečná než ocelové dráty. Jsou vhodné zejména pro lehká, dočasná a mobilní ohrazení.

Plastové vodivé pásky: Polyethylenové pásky s vpletenými vodivými kovovými vlákny se používají pro rychlá zvířata, například koně nebo psy.

Provedení elektrických ohradníků pro různé druhy zvířat:

 

Ing. Miloš Hušek

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz