Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Provedení elektrického ohradníku pro jednotlivé druhy zvířat

Z dodávaných komponent je možno sestavit elektrický ohradník pro libovolná zvířata (dokonce i pro divoce žijící, kterým má naopak zabránit ve vstupu do voliér, hospodářských prostor, kulturních porostů apod). Široký výběr prvků a příslušenství elektrických ohradníků v našem e-shopu umožňuje vytvořit optimální sestavu pro kterékoliv zvíře a jakýkoliv druh ohrady. Vhodnost pro jednotlivá zvířata je uvedena u popisu jednotlivých komponent (zdroje, lanka, pásky), ostatní součásti jsou společné.

Co je třeba vzít v úvahu:

Při plánování elektrického ohradníku je vždy třeba zodpovědět si tyto základní otázky:

  • Pro jaké zvíře/zvířata budujete elektrický ohradník? Pro citlivé (kůň, pes) nebo méně citlivé (skot, ovce)?
  • Jak bude ohrada velká?
  • Jedná se o stálou nebo dočasnou/mobilní ohradu?
  • Jaký je porost kolem ohrady?
  • Jaká bude délka, počet a druh vodičů?
  • Jakou zvolit rozteč mezi kůly nebo stojkami?
  • Kolik bude mít ohrada rohů?
  • Kolik bude mít ohrada vchodů?
  • Je v blízkosti ohrady k dispozici síťové napětí pro napájení?

Dle toho je třeba volit vhodný zdroj impulsů, případně jeho alternativní napájení, uspořádání vodičů a konkrétní provedení. Je nejlépe vše promyslet předem, dodatečné doobjednávání třeba jen několika kusů izolátorů instalaci zbytečně prodraží.

Volba vodičů:

Dráty: Ocelové dráty používat pouze pro pomalá zvířata. Velmi vhodné jsou například pro ovce. Rychlá zvířata (včetně psů) je mohou snadno přehlédnout a zranit se o ně. Jsou vhodná pro trvalá ohrazení.

Plastová vodivá lanka: Polyethylenová lanka s vpletenými vodivými kovovými vlákny se používají rovněž především pro pomalá zvířata. Jsou pro zvířata méně nebezpečná než ocelové dráty. Jsou vhodné zejména pro lehká, dočasná a mobilní ohrazení.

Plastové vodivé pásky: Polyethylenové pásky s vpletenými vodivými kovovými vlákny se používají pro rychlá zvířata, například koně nebo psy.

Provedení elektrických ohradníků pro různé druhy zvířat:

 

Ing. Miloš Hušek

Copyright © 2015 - 2021 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.