Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Tipy pro instalaci

Použití plastových stojek

Elektrický ohradník pomocí plastových stojekPlastové stojky jsou praktické, levné a umožňují rychlou a snadnou instalaci. Slouží nejen jako nosič lanek nebo pásků, ale současně i jako izolátor, takže postačí pouze zapíchnout (pomocí patky zašlápnout) stojku do země a je možno na ni hned zavěsit vodiče.

Stojku můžeme použít jako průběžnou, rohovou nebo koncovou. Zatímco v prvním případě postačí stojku prostě zapíchnout do země, protože není nijak namáhána na boční tah a jen nese vodiče, ve druhém a třetím případě je třeba ji upevnit (přivázat) k něčemu pevnému. Jednak je totiž pružná a ohnula by se, jednak by se kovová špička v zemi vyvracela. Na prostředním obrázku fotogalerie níže je rohová stojka jednoduše přivázána drátem ke kovovému sloupku plotu (uprostřed a nahoře). Podobně je možno řešit ukotvení koncové stojky.

Někdy se může hodit i netypické použití stojky. Na třetím obrázku fotogalerie jsou stojky upravené uříznutím kovové špičky, která by překážela, a přivázána drátem ke kovovým plotovým sloupkům. Toto řešení je vhodné u plotů s podezdívkou a tam, kde nechceme kovové sloupky vrtat pro izolátorky. Toto řešení je také rychlejší.

Použití plastových stojek


Průběžná stojka - nepotřebuje oporu Plastová stojka v rohu - je třeba zajistit (uvázaná ke sloupku) I takto možno použít - odříznutý kovový hrot a přivázaná ke sloupku

Ing. Miloš Hušek