Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Jak pracují elektronické protištěkací obojky

Pes s nasazeným elektronickým protištěkacím obojkemElektronické protištěkací obojky se, pokud jde o jejich funkci, nejvíce blíží klasickým elektronickým výcvikovým obojkům. Jako ony používají dvou druhů podnětů – zvuku nebo vibrací pro upozornění a elektrické stimulace pro vlastní působení na psa. Spouštěné jsou buď chvěním kůže na krku psa nebo zabudovaným miniaturním mikrofonem, snímajícím a vyhodnocujícím štěkot psa.

Obvykle je obojek aktivován chvěním kůže na krku psa při štěkání, reakcí je zvukový signál (upozornění) a stimulace slabými elektrickými impulsy s nastavitelnou intenzitou. Algoritmus se může u jednotlivých modelů mírně lišit (je u každého modelu vždy popsán), například obojek při prvním zaštěkání vydá varovný zvukový signál, při následujícím stimulaci. Pes toto velmi rychle pochopí a pro zastavení štěkání pak již postačí pouze zvuk – anebo pouhé nasazení tohoto obojku.

Velkou výhodou tohoto principu je to, že obojek reaguje pouze na štěkot psa, který jej má na krku, takže je vyloučeno, aby byl uveden do chodu štěkáním jiného psa v blízkosti. Ze všech druhů protištěkacích obojků jsou jednoznačně nejúčinnější a nejvíce osvědčené.

Toto je nejčastější provedení elektronického protištěkacího obojku. Variantně je samozřejmě možné spouštění zvukem (tj. obojek vybavený miniaturním mikrofonem) a jako upozornění místo zvuku mohou být použity vibrace. Tato řešení ale nejsou obvyklá.

 

Ing. Miloš Hušek

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz