Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Jak pracují sprejové protištěkací obojky

Pejsek se sprejovým protištěkacím obojkem

Obojek je spuštěn zvukem štěkání, snímaným miniaturním mikrofonem na přístroji. Reakcí na štěkání je krátké vystříknutí kapalné náplně obojku směrem k čumáku psa, dle volby buď bez vůně, nebo s určitou vůní. Pes sprej uslyší (syknutí), uvidí a ucítí.

Sprejový protištěkací obojek se snadno doplňuje náplní ze zásobníku, který je součástí dodávky obojku a dále lze samostatně doobjednat.

Tento princip obvykle velmi dobře působí na malá plemena a na psy citlivé k tomuto podnětu. Nemusí ale vždy umlčet všechny křiklouny - některým psům prostě nějaké syknutí a menší sprška po počátečním leknutí zase nevadí až tolik, aby je odradila od tak důležité věci, jako je jejich hlasový projev. A tak, i když Vám prodejci, kteří mají ve své nabídce pouze tento druh protištěkacích obojků budou samozřejmě tvrdit něco jiného a zaklínat se "téměř stoprocentní" (nebo ještě vyšší) účinností, není to tak. U všech těchto výrobků platí, že působí jen tak účinně, jak na ně reaguje pes, a to je živý tvor se svojí individualitou. V naší nabídce proto najdete rovněž celou škálu výrobků založených na jiném principu, především elektronické protištěkací obojky, případně vibrační protištěkací obojky nebo ultrazvukové protištěkací obojky či pomůcky a díky tomu jsme v naprosté většině případů schopni najít řešení Vašeho problému. Pokud jej nenajdete sami na našich stránkách, doporučujeme s námi problém konzultovat, rádi Vám poradíme.

Je rovněž dobré si uvědomit, že sprejové obojky obecně jsou spouštěny (na rozdíl od elektronických) zvukem štěkání, snímaným mikrofonem, jak bylo uvedeno výše. Z toho vyplývá, že mohou být spuštěny i štěkotem jiného psa v blízkosti. Pokud tato situace může nastat, je toto třeba vzít v úvahu. I tato skutečnost může ovlivnit výběr vhodného řešení.

 

Ing. Miloš Hušek