Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Jak pracují vibrační protištěkací obojky

Pejsek s vibračním protištěkacím obojkemObojek je aktivován chvěním kůže na krku psa při štěkání, reakcí jsou zde vibrace (rozechvění vibračního obojku na krku psa), případně ještě doplněné (ultra)zvukovým signálem. Tím upoutá pozornost psa a přeruší jeho (často vytrvalé) štěkání.

Existuje i model, který jako upozornění používá nahrané hlasové napomenutí jeho pána. Nicméně v daném provedení není hlas příliš věrný ("počítačový" zvuk) a toto vylepšení tedy v tomto případě nepovažujeme za zvláštní přednost.

Tyto výrobky jsou určeny pouze pro malá a nejmenší plemena psů. Rozhodně nelze očekávat, že by zabránily ve štěkání takovému rotvajlerovi nebo dobrmanovi (pro tato plemena jsou určeny standardní elektronické protištěkací obojky).
I mezi malými křiklouny se ale zcela určitě naleznou takoví, kterým protivný zvuk nebo chvění obojku nezabrání v jejich rozhodnutí nám o sobě neustále hlasitě dávat vědět. Více než na velikosti totiž záleží na citlivosti a vnímavosti psa. Zrovna tak, jako na některé lidi platí dobré slovo, na jiné důrazné napomenutí a na některé nemá vliv ani opakovaný pobyt v nápravném zařízení... V tom případě potom i zde nezbude, než vibrační obojek nahradit elektronickým.

 

Ing. Miloš Hušek