Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Mapové GPS

Na displeji ruční přijímací jednotky nebo mobilu, pokud slouží jako ruční jednotka, je zobrazen výsek mapy a na ní poloha psa (a rovněž jeho pána) jako bod na mapě. Důležitým předpokladem dobré činnosti jsou samozřejmě kvalitní a dostatečně podrobné mapy.

Příkladem mohou být např. GPS pro psy GEODOG® PLUS a GEODOG® PRO německého výrobce Libify GmbH (využívající mobilní síť), Kippy® italské provenience (rovněž využívající mobilní síť) nebo SportDOG® TEK 2.0 americké firmy Radio Systems Corporation (s radiovým přenosem).

Výhody:

Toto zobrazení je vhodné zejména při velkých vzdálenostech psa od pána, kdy je např. možné nejprve přiblížení autem s využitím silniční sítě a teprve poté dohledání v terénu již na menší vzdálenost. Také je vhodné v zástavbě a obecně v členitém terénu s větší hustotou orientačních bodů, zobrazených na mapě, které usnadňují určení polohy psa.
Tyto GPS obvykle nejen zobrazují okamžitou polohu psa, ale současně zaznamenávají a zobrazují trasu uběhlou psem. To může být v řadě případů užitečné, např. při vyhodnocování prohledání určitého prostoru psem.

Nevýhody:

Plocha displeje je obvykle příliš malá na zobrazení dostatečně velkého výseku mapy s dostatečným rozlišením detailů.
Zařízení je určeno především pro praxi a do terénu. Psa obvykle nehledáme ve městě s orientací podle názvů ulic, ale v terénu a velmi často v lese. Mapa lesa ale vypadá většinou jako velká zelená plocha téměř bez orientačních bodů. Pokud jsou na mapě zakresleny lesní cesty, málokdy souhlasí - staré již neexistují a nové, vzniklé při těžbě dřeva, ještě nejsou zakreslené. Bod na takovéto mapě opravdu majiteli, hledajícího svého psa, moc nepomůže.
Zobrazení na mapě je přece jen složitější než prostý údaj o směru a vzdálenosti, některým lidem navíc dělá použití mapy i trochu potíže.

Ovšem většina mapových GPS je právě z výše uvedených důvodů vybavena rovněž alternativním nemapovým zobrazením, udávajícím směr a vzdálenost.

 

Ing. Miloš Hušek

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz