Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Nemapové GPS

Pracují s jednoduchým zobrazením relativní polohy psa vzhledem k jeho pánovi. Takže majitel psa zná v každém okamžiku směr a vzdálenost ke svému psu, kterého tak může sledovat a najít. Některé výrobky udávají rovněž rychlost a popř. i směr pohybu psa.
Na displeji se nezobrazuje žádná mapa, ale jen bod ve středu displeje - poloha majitele psa - a symbol(y) psa (psů) v příslušném směru a s údajem o vzdálenosti. Případně také s údajem o rychlosti a směru pohybu, takže majitel má zároveň informaci i o tom, kterým směrem a jak rychle se pes pohybuje.

Příkladem nemapových GPS je např. SportDOG® TEK 1.0 americké firmy Radio Systems Corporation nebo NAVIDOG® francouzské firmy NUM´AXES (oba s radiovým spojením obojku s ruční jednotkou).

Výhody:

V jednoduchosti je síla. Takže vůbec neplatí, že nemapové GPS jsou "méně dokonalé" než jejich mapové protějšky. Naopak, v řadě případů jsou pro jejich uživatele vhodnějším řešením. Jsou jednoduché, přehledné, snadné na použití, vhodné pro praxi.

Nevýhody:

Na velké vzdálenosti (kilometry, desítky kilometrů) jsou méně praktické. Majitel psa vidí, kterým směrem má psa a jak daleko, ale bylo by obtížné se k němu dostat "přes hory a doly" bez použití třeba automobilu. To je ale s tímto druhem zobrazení obtížné.
Tyto GPS také obvykle pouze určují relativní okamžitou polohu psa od pána, ne záznam uběhnuté trasy, kterou pak není možné zobrazit a analyzovat.

 

Ing. Miloš Hušek

Copyright © 2015 - 2021 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.