Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Profesionální bezpečnostní světla (nejen) pro psy Orbiloc

Pes se světly Orbiloc

Každý z nás, kdo cvičí záchranné psy, se po léta potýká s problémem vhodného osvětlení pro psa, zejména v sutinách. Tedy světla, které by bylo dostatečně intenzivní, aby psovi osvítilo prohledávaný prostor a umožnilo mu se v něm bezpečně pohybovat, bylo dostatečně spolehlivé, malé a lehké (a tím použitelné i pro malá plemena), s dostatečnou výdrží baterií.

U ploch je dnes situace již trochu jednodušší, svítící obojky pro zviditelnění psa jsou již přece jen celkem běžně k dispozici. Ale i zde byl až donedávna problém s jejich spolehlivostí a zejména vodotěsností (ta není potřebná jen při pohybu psa přímo ve vodě, ale i za deště, v mokré trávě apod.). To byla asi jedna z největších bolestí dosud dostupných svítících obojků.

Takže jsme se setkávali s různými, často i dost kuriozními samovýrobky, v poslední době pak s použitím různých čelovek, navlečených psům na krk. Výsledky byly různé, do profesionálního řešení měly ale všechny daleko.

Bezpečnostní světla Orbiloc - dokonalé řešení

S dokonalým řešením přišla až dánská firma Orbiloc, která vyvíjela bezpečnostní světla pro armádu. Nejen pro použití u pracovních psů, ale rovněž u lidí. Vznikl dokonalý výrobek, vzhledem k požadavkům na vojenské použití mimořádně odolný (snese i váhu dospělého člověka nebo přejetí autem), dokonale vodotěsný (udává se odolnost proti ponoření až do hloubky 100 metrů!) a přitom velmi lehký (22 gramů) a tedy vhodný i pro nejmenší plemena. A dobře vyhovuje i dlouhosrstým psům - nezmizí pod srstí (dobře vidět na videu na konci článku).

Fotogalerie


Bezpečnostní světla Orbiloc byla vyvíjena pro armádu a testována dánským kynologickým záchranným týmem. Maximálně robustní. Nesmí se poškodit ani vahou člověka. Dokonale vodotěsné až do hloubky 100 metrů.

Technické parametry:

Parametry bezpečnostních světel Orbiloc

 

Hlavní vlastnosti názorně ilustrují grafické ikonky výše:

  • viditelnost až 5 km
  • široký teplotní rozsah
  • vysoká odolnost - snese zátěž až 100 kg
  • vodotěsné do hloubky až 100 m
  • vysoká životnost baterií až 250 hodin
  • trvalý svit a přerušované světlo
  • to vše při váze pouze 22 gramů!

Podívejte se na ilustrační video:

Rozděleno do úseků podle jednotlivých vlastností. Spouští se dále automaticky vždy po krátkém zastavení. Celková doba trvání cca 4 minuty.

 

Ing. Miloš Hušek

Únor 2013