Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Zkušenosti s používáním protištěkacího obojku Canicalm Excel v případě vytí (Iveta Navrátilová)

 

Dobrý den,

zakoupila jsem si od Vás asi před 4 týdny (nebo možná malinko déle) protištěkací obojek Canicalm Excel. Vybírala jsem jej s paní po telefonické domluvě.

Vzhledem k tomu, že byl určen na vytí psa a málokdo si troufá říct, zda fungují, ráda bych Vám sdělila svou zkušenost u našeho 6 a půlletého amerického kokršpaněla.

Určitě doporučuji zakoupit i diktafon a průběh si první týdny nahrávat a to i kvůli tomu, aby se zjistilo, zda obojek reaguje. Přeci jen u vytí se asi tolik ty hlasivky nechvějí.

Obojek má asi deset stupnů citlivosti, prostřední 5tka, na kterou je z výroby nastaven, nereagovala na vytí tolik, máme tak nastavenou citlivost 7. Trošku mě jen mrzí, že 4 stupně nastavení intenzity je málo. První je jen zvuková, druhá slabá a třetí se hned zvyšuje. Na druhou špatně a málo reagoval, jen se drbal, takže jsme museli dát tu třetí a ta mi zase přišla drastická. No, ale brzy to pochopil a je klid. Takže to až tak neřešíme.

Jinak za dobu co jej máme je baterie stále ready, ještě se ani nemusela měnit za novou.

Báli jsme se, že je řemínek obojku dost kluzký, ale na krku drží.

Jsem za něj ráda, noví sousedé si hlavu nelámali, poslali nám na psa i policii když jsme byli v práci. Pes sice nevyl každej den a pořád, ale trošku se v tom vyžíval, jak jsem z diktafonu zjistila. Teď máme klid. Určitě jej lze doporučit.

Špatné nastavení může vést ke špatné funkci toho obojku, proto by měl ten diktafon určitě být jako důležitá součást.

S pozdravem

Iveta Navrátilová, Pardubice

Listopad 2014