Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,01 Kč a máte v ČR dopravu ZDARMA
Novinky
01.02.2020
Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Rádi bychom Vás pozvali na naši facebookovou stránku QTEST Canicom, kterou se snažíme plnit zajímavým obsahem a novými informacemi. Uvítáme Vaši návšt... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Veletrh NATURA VIVA 2011 Lysá nad Labem

Očekáváme Vás v naší expozici - vždy s úsměvem!Již tradičně jsme se i tento rok účastnili veletrhu NATURA VIVA v Lysé nad Labem - hlavní události roku a svátku zejména myslivců, ale i rybářů, včelařů a dalších lidí se vztahem k přírodě. Veletrh probíhal od 18. do 22.května 2011 a během pěti slunečných výstavních dní jej navštívil mimořádný počet návštěvníků.

Zaměření naší expozice bylo přizpůsobeno charakteru výstavy a nabízelo dokonalé pomůcky zejména pro loveckou kynologii. Speciálním tématem, které jsme letos nabídli našim návštěvníkům, bylo norování.

Lokátory pro norování

Zájemci si mohli jak prohlédnout podzemní lokátory pro norování ve dvou různých provedeních, tak konzultovat problematiku s odborníkem p. Tomášem Báčou, který má s tímto značné praktické zkušenosti a po celou dobu výstavy byl k dispozici pro dotazy i praktická předvedení, kterých denně pro velký zájem obětavě prováděl nepočítaně. Mnozí zájemci o tuto disciplínu tak měli poprvé možnost vidět tuto moderní techniku, o které možná dosud jenom slyšeli či četli, a to přímo při práci. Tyto lokátory pro norování mohou nejen neuvěřitelně usnadnit a zrychlit práci (ušetří opakované několikanásobné kopání, jde se najisto napoprvé), ale především umožní dostat se rychle k psovi, šetřit jeho síly a zkrátit jeho pobyt v noře na zlomek dříve běžného času. Většina zájemců si hned na místě sjednávala předvedení přímo v terénu pro jejich sdružení. Toto je samozřejmě možné i po výstavě, rádi vám poskytneme podrobnější informace, jen doporučujeme toto řešit v co možná největším předstihu pro zajištění termínu, který je vždy největším problémem.

Speciální elektronické výcvikové obojky pro loveckou praxi

Již tradičně naše firma představila vůbec nejširší nabídku elektronických výcvikových obojků včetně speciálních modelů právě pro lovecký výcvik. Tyto profesionální výcvikové obojky - např. CANICOM 1500 PRO - umožňují kromě vlastního výcviku na velkou vzdálenost až dvou psů současně rovněž ovládání dalších moderních pomůcek, velmi zjednodušujících výcvik a práci loveckých psů, jako jsou například zvukové obojky pro akustickou lokalizaci psa v terénu, rozlišující navíc pohyb nebo vystavování psa, nebo cvičné vrhače ptáků pro simulaci vzletu ptáků. K vidění bylo vůbec poprvé několik horkých novinek - elektronické výcvikové obojky s dosahem až 4 km až pro čtyři psy,speciální "prstýnkový" ovladač výcvikového obojku, který se navléká na prst nebo výcvikové obojky s konstantní intenzitou stimulace (tzv. systém SSC) nezávislou na vnějším prostředí a vlhkosti kůže psa (stejná intenzita na suchu i ve vodě, při suché i vlhké srsti).

GPS pro psy

Značnému zájmu se rovněž těšily GPS pro psy, které jsou zvláště vhodné právě pro použití v lovecké kynologii.

Další vystavované výrobky

Kupodivu i na této specializované výstavě s jednoznačným zaměřením na pracovní využití psů před jejich exteriérem trval značný zájem o hřebeny FOOLEE®, i když jsme tento sortiment trochu "upozadili" za tím výcvikovým. Kvalitní výrobky si však zřejmě zákazníci tak jako tak najdou.

Neviditelné elektronické ploty pro psy CANIFUGUE® již představují standard a tak zájem o ně nepřekvapí, stejně jako o širokou nabídku protištěkacích obojků.

Zájem byl i o tak málo běžné výrobky, jako je Kapesní ruční řetězová pila "Pytlákova schovanka", a to jak v souvislosti s norováním (velmi praktické při přeřezávání kořenů při kopání), tak pro samostatné všestranné použití.

Pár obrázků z veletrhu


Celkový pohled na naši expozici. Jsme v montované hale hned u vchodu.Vítá Vás náš maskot. Tituly vpravo vyjadřují hlavní nabídku pro tento veletrh.Náš externí spolupracovník pan Tomáš Báča. Právě předvádí soupravu Mammut (Švýcarsko) pro norování.


A toto je další lokátor pro norování. Tentokrát od anglické firmy Deben.Nejširší nabídka na našem trhu. Široká škála elektronických výcvikových obojků.Zájem o moderní techniku je hlavně u mladší generace. Vůbec nejmladší návštěvník naší expozice se vehementně domáhá lokátoru pro norování, jako odborník natahuje ruku po profesionálním lokátoru Mammut.

Ing. Miloš Hušek

Květen 2011

Copyright © 2015 - 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno.

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz